Kolejowa 41,
97-400 Bełchatów

+48 44 633 31 51
sitg.belchatow@wp.pl



XI MIĘDZYNARODOWY
KONGRES GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO BEŁCHATÓW

„TRANSFORMACJA WĘGLA BRUNATNEGO” 17 ‒ 19 kwietnia 2023 r. Bełchatów

Read More / więcej

Nazwa zadania:

Dostawa i montaż kompletnego systemu fotowoltaicznego o mocy 49,92 kWp na budynku SITG w Bełchatowie przy ul.Kolejowej 41.

 

Wartość ogólna przedsięwzięcia:

Wartość ogólna przedsięwzięcia 150 900,00 zł

 

Wysokość oraz forma dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w PLN w zaokrągleniu do liczby całkowitej:

Dofinansowanie w formie refundacji z WFOŚiGW w Łodzi 120 720,00zł

 

Opis zakresu projektu, cele i korzyści z realizacji projektu

Realizacja projektu pozwala na pozyskiwanie energii elektrycznej z czystego źródła,  a także zmniejszenie kosztów korzystania z energii konwencjonalnej pozyskiwanej ze spalania węgla brunatnego, obniżenie rachunków za prąd, co przyczynia się do skuteczniejszej realizacji celów statutowych Stowarzyszenia. Wpływa też na wizerunek i edukację proekologiczną środowiska.

 

  Dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

www.wfosigw.lodz.pl

 

 

O nas

11 czerwca 1974 r. powołano do życia Koło Zakładowe Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa przy działającej wówczas w Bełchatowie Delegaturze Zjednoczenia Przemysłu Węgla Brunatnego we Wrocławiu. Stowarzyszenie skupiało w swych szeregach kadrę inżynieryjno-techniczną. Organizacja odpowiadała nie tylko na potrzeby przekazywania sobie doświadczeń zawodowych, ale również integracji pozazawodowej w powstającym zagłębiu. Stowarzyszenie miało również zapewnić i ułatwić dostarczenie społeczeństwu bełchatowskiego regionu kompetentnych informacji o budowie całego zagłębia górniczo-energetycznego. Bełchatowski SITG prowadzi szereg działań o charakterze naukowym i technicznym, integrującym środowisko inżynierów i techników. Do zadań koła należy upowszechnianie doświadczeń w dziedzinie nauki i techniki, podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry technicznej, a także kultywowanie tradycji górniczych oraz integrowanie środowiska inżynierów i techników.

Więcej